Odpalanie aut z kabli lub boostera w Krakowie

Problem z uruchomieniem samochodu stanowi niemiłą niespodziankę dla każdego kierowcy. Za całe to zamieszanie odpowiada zazwyczaj akumulator, który ulega rozładowaniu. Szczególnie często zdarza się to zimą, kiedy mamy do czynienia z niskimi temperaturami oraz mrozem. Warto dodać w ramach ciekawostki, że znacznie częściej narażone są na taki problem te nowsze modele samochodów, które posiadają w sobie mnóstwo elektroniki.

Konieczne jest w takim przypadku awaryjne odpalenie auta. Na szczęście dzwoniąc na wskazany numer po pomoc drogową, można zawsze liczyć, że problem zostanie szybko rozwiązany. Profesjonaliści będą mogli, nawet jeśli będzie taka potrzeba i klient sobie tego zażyczy, przeprowadzić diagnostykę komputerową, a także naprawę mechaniczną bądź elektryczną.

Jak rozpoznać, że przyczyną niesprawnego auta jest akurat akumulator?

Przyczyną niesprawnego auta może być akumulator w przypadkach, gdy samochód:
– nie chce się uruchomić,
– na desce rozdzielczej są widoczne przygasające kontrolki,

Powyższe przyczyny nie świadczą jednoznacznie, że sprawcą problemu jest awaria akumulatora, gdyż potencjalnych przyczyn może być więcej. Decydując się na skorzystanie z pomocy fachowców, jest możliwość dokładnego zdiagnozowania problemu, gdy przyjadą oni na miejsce.

Jak wygląda procedura awaryjnego odpalania auta?

Procedurę awaryjnego odpalania auta można streścić w następujących krokach:
Krok 1: Klient telefonicznie zgłasza swój problem z uruchomieniem samochodu.
Krok 2: po ustaleniu miejsca postoju auta, przyjedzie na wskazany adres specjalnym pojazdem, który będzie wyposażony w odpowiedni sprzęt.
Krok 3: Auto zostanie awaryjnie uruchomione przy użyciu zewnętrznego urządzenia rozruchowego.

Na początku zostaną podłączone czerwonym kablem „plusy” akumulatorów obu pojazdów.

Przy pomocy czarnego kabla zostaną połączone „minus” akumulatora auta, które udostępnia prąd z masą auta, które ów prąd dostaje.

Następnie zostaje uruchomiony silnik auta, który udostępnia prąd. Po tym następuje próba uruchomienia silnika auta, które ów prąd dostaje. W przypadku, gdy silnik zapali, powoli, dopiero po kilku minutach, odłącza się kable.

Kolejnym krokiem jest odłączenie czarnego przewodu od bloku silnika pojazdu, który dostaje ów prąd oraz baterii pojazdu, który ów prąd udostępnia. Na koniec odłączany jest czerwony przewód. Tak właśnie prezentuje się cała procedura awaryjnego odpalania samochodu, która jest bezpieczna dla większości modeli aut.

 

Kilka wskazówek dla osoby, która samodzielnie chce awaryjnie odpalić auto

Osoby, które zamierzają na własną rękę awaryjnie uruchomić pojazd, mogą skorzystać ze znajdującej się powyżej krótkiej instrukcji, dotyczącej tego, jak powinno przeprowadzić się cały proces awaryjnego odpalania auta w poprawny sposób.

Poniżej znajduje się kilka przydatnych wskazówek, które mogą się w trakcie tego procesu okazać przydatne:
– Na początku, jeszcze przed rozpoczęciem właściwego procesu awaryjnego odpalania samochodu, warto sprawdzić, co na ten temat mówi instrukcja obsługi konkretnego modelu. Mogą się w niej znajdować bowiem takie wskazówki, które sprawią, że proces przebiegnie sprawniej i szybciej.
– Trzeba uważać na iskry oraz ogień obok ładowanego akumulatora, gdyż może dojść nawet do wybuchu.
– Zawsze należy pamiętać o tym, że nie można trzymać pojazdu, udostępniającego prąd na podwyższonych obrotach w czasie, gdy uruchamiany niesprawny samochód.