Dowóz paliwa na drodze: benzyna, diesel

Najczęstszą przyczyną nagłego unieruchomienia samochodu jest zazwyczaj brak paliwa w pojeździe. To dosyć banalny problem, który można dość łatwo rozwiązać, a mianowicie poprzez wlanie do baku auta daną ilość paliwa. Ludzie, którzy są przezorni i wożą ze sobą awaryjny kanister, mogą odetchnąć z ulgą, gdyż ich problem zostaje szybko rozwiązany, ale ci, którzy owego kanistra nie mają przy sobie, powinni zadzwonić i skorzystać z usługi pomocy drogowej.

Jak to się dzieje, że brakuje nam paliwa i auto zostaje unieruchomione na środku ulicy?

Sytuacja, w której nagle zabraknie nam paliwa i zostajemy unieruchomieni na środku drogi, należy do tego rodzaju, którego można uniknąć. Zazwyczaj dzieje się tak, gdyż mamy jakąś pilną sprawę do załatwienia i po prostu zapominamy o zatankowaniu samochodu. Inną przyczyną może być np. długa wycieczka samochodowa, w której trakcie źle przeszacowaliśmy ilość paliwa, jaka będzie nam potrzebna bądź przez bardzo długi okres czasu nie natrafiliśmy na żadną stację benzynową, na której moglibyśmy w końcu zatankować. Przyczyną nagłego braku paliwa może być również problem z kontrolką benzynową, która w błędny sposób pokazuje stan paliwa w baku. Ewentualnie nie zwróciliśmy w naszym pośpiechu uwagi na kontrolkę benzynową.

O czym należy pamiętać w przypadku braku paliwa w baku auta?

W przypadku, gdy zabraknie paliwa w baku auta i zostanie ono unieruchomione na środku drogi, to należy zachować chłodną głowę i postępować wedle poniższych wskazówek.

  1. Najważniejszym krokiem jest zadbanie o bezpieczeństwo zarówno własne, jak i najbliższych, jeśli akurat podróżują samochodem z nami. Nie można zapominać o tym, aby ustawić w odpowiedniej odległości za samochodem trójkąt ostrzegawczy.
  2. W celu rozwiązania problemu, związanego z brakiem paliwa w baku należy zadzwonić po pomoc drogową, która szybko pojawi się we wskazanym miejscu.

Niektórzy ludzie próbują rozwiązać ten problem na własną rękę, ale w nie każdej sytuacji jest to takie proste do zrobienia, a wręcz niemożliwe. Takim przypadkiem jest np. autostrada.

Co zrobić w sytuacji, gdy zabraknie paliwa w drodze? Zadzwoń do nas!