Dowóz paliwa na drodze: benzyna, diesel

Najczęstszą przyczyną nagłego unieruchomienia samochodu jest zazwyczaj brak paliwa w pojeździe. To dosyć banalny problem, który można dość łatwo rozwiązać, a mianowicie poprzez wlanie do baku auta daną ilość paliwa. Ludzie, którzy są przezorni i wożą ze sobą awaryjny kanister, mogą odetchnąć z ulgą, gdyż ich problem zostaje szybko rozwiązany, ale ci, którzy owego kanistra nie mają przy sobie, powinni zadzwonić i skorzystać z usługi pomocy drogowej.

Jak to się dzieje, że brakuje nam paliwa i auto zostaje unieruchomione na środku ulicy?

Sytuacja, w której nagle zabraknie nam paliwa i zostajemy unieruchomieni na środku drogi, należy do tego rodzaju, którego można uniknąć. Zazwyczaj dzieje się tak, gdyż mamy jakąś pilną sprawę do załatwienia i po prostu zapominamy o zatankowaniu samochodu. Inną przyczyną może być np. długa wycieczka samochodowa, w której trakcie źle przeszacowaliśmy ilość paliwa, jaka będzie nam potrzebna bądź przez bardzo długi okres czasu nie natrafiliśmy na żadną stację benzynową, na której moglibyśmy w końcu zatankować. Przyczyną nagłego braku paliwa może być również problem z kontrolką benzynową, która w błędny sposób pokazuje stan paliwa w baku. Ewentualnie nie zwróciliśmy w naszym pośpiechu uwagi na kontrolkę benzynową.

O czym należy pamiętać w przypadku braku paliwa w baku auta?

W przypadku, gdy zabraknie paliwa w baku auta i zostanie ono unieruchomione na środku drogi, to należy zachować chłodną głowę i postępować wedle poniższych wskazówek.

  1. Najważniejszym krokiem jest zadbanie o bezpieczeństwo zarówno własne, jak i najbliższych, jeśli akurat podróżują samochodem z nami. Nie można zapominać o tym, aby ustawić w odpowiedniej odległości za samochodem trójkąt ostrzegawczy.
  2. W celu rozwiązania problemu, związanego z brakiem paliwa w baku należy zadzwonić po pomoc drogową, która szybko pojawi się we wskazanym miejscu.

Niektórzy ludzie próbują rozwiązać ten problem na własną rękę, ale w nie każdej sytuacji jest to takie proste do zrobienia, a wręcz niemożliwe. Takim przypadkiem jest np. autostrada.

Co zrobić w sytuacji, gdy zabraknie paliwa w drodze? Zadzwoń do nas!

 

Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się